מבזקים

תמונות לוויין ראשונות: תוצאות התקיפה בגבול סוריה-עירק

על פי חברת הלוויינים ISI מדובר במתחם צבאי אירני שנחשף בעבר. בתמונות ניתן לראות מחסנים שהושמדו, ככל הנראה מחסני תחמושת. הפרסומים מגיעים בעקבות הדיווח כי כלי טיס לא מזוהים ביצעו ארבע תקיפות אוויריות נגד מחסני תחמושת של מיליציה אירנית

בטחוני9.9.2019 | 20:26

ISI - ImageSat International

דוח המודיעין של חברת הלוויינים, ISI - ImageSat International, חשף את תוצאות התקיפה שאירעה הלילה (בין ראשון לשני) באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עירק. האתר שהותקף נחשף לפני כשבוע, על ידי ISI ועל ידי חברת החדשות האמריקנית Fox News, שטענה כי מדובר במתחם אירני. 

המתחם נמצא כחמישה ק"מ מערבית ממעבר הגבול הרשמי בין עירק וסוריה, וסמוך למתחם אחר, שעל פי ISI אמור להוות עוד מעבר גבול, גם הוא בשליטה אירנית. לפי "אל-ערביה", התקיפה כוונה ליעדים של מיליציות שמובלות על ידי משמרות המהפכה: אנשי חיזבאללה שפועלים בעירק, אל-אבאביל וחיידריון. 

בתמונות ניתן לראות מחסני ציוד שהושמדו בתקיפה. על פי הדיווחים מהלילה, כלי טיס לא מזוהים ביצעו ארבע תקיפות אוויריות נגד מחסני תחמושת של המיליציה האירנית "אלאמאם עלי", שנמצאים באזור המהווה תחנה מרכזית וחשובה בציר היבשתי מאירן לסוריה ולבנון. 

ארגוני זכויות אדם בסוריה דיווחו הבוקר על מוות של 18 בני אדם בתקיפה לילית בבסיסים של מיליציות שיעיות תומכות אירן בגבול סוריה-עירק. לפי הדיווחים, ישנם גם פצועים במקום. מהדיווחים במדינה עלה כי מטרת התקיפה הייתה ככל הנראה מחסנים של אמצעי לחימה, ושחלק מהמחסנים הושמדו כליל. 

mako

שתף כתבה זו