מבזקים

דיווח: מל"טים תקפו בעיראק בסיס צבאי המזוהה עם המשטר האיראני ‎

כלי תקשורת במדינה טענו כי מחנה צבאי במחוז סלאח א-דין, צפונית לבגדד, הופצץ על ידי כלי טיס. חלק מהדיווחים ייחסו את התקיפה לישראל ואחרים לקואליציה בראשות ארה"ב. קיימת גם אפשרות שהפיצוץ נגרם כתוצאה מתקלה

חדשות בעולם20.8.2019 | 19:58

צילום מסך

בכלי תקשורת בעיראק דווח היום (שלישי) על פיצוץ במחסן תחמושת בסיס של אחת המיליציות השיעיות במחוז סלאח א-דין, מצפון לבירה גדאד. בכלי תקשורת שונים פורסמו דיווחים סותרים על מקור הפיצוץ ועל הנפגעים בו, כשלפי רשת "סקיי ניוז" בערבית וגורם ביטחוני עיראקי הוא נגרם מפצצות מרגמה.

מנגד, גורם ביטחוני במחוז סלאח א-דין, שם נמצא הבסיס, טען כי שריפה פרצה בו וסיבותיה לא ידועות. על פי הגורם הביטחוני לא ברור אם מדובר בהתקפה או באירוע פנימי. לדבריו, כוחות ההצלה הגיעו למקום כדי לכבות את האש. טרם התברר האם יש בבסיס נוכחות של המיליציות השיעיות המזוהות עם איראן. על פי דיווח סותר באל-מיאדין הלבנוני הפיצוץ הוא כתוצאה משריפה בבסיס ואין הרוגים.

על פי דיווחים לא מאומתים, כלי טיס בלתי מאויש תקף את הבסיס. קולות נפץ נשמעים במקום, ולפי דיווחים משם שוגרו כנראה רקטות. רשת "אל-ערביה" דיווחה שישנם פצועים והרוגים בקרב פעילי המיליציה השיעית. כאמור ישנם דיווחים סותרים בנוגע להרוגים באירוע, ולרקע שלו והשערות שונות מי עומד מאחוריו.

בעבר טענו כלי תקשורת במדינה כי ישראל תקפה מתקנים של מיליציות שיעיות. אתמול הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" דיווח מפי מקורות עיראקיים, כי חיל האוויר העיראקי זיהה שלושה כלי טיס לא מאוישים מעל הבסיס א-סקר בדרום בגדאד, לפני ואחרי הפיצוץ המסתורי במחסן הנשק של המיליציות השיעיות בבסיס לפני שבוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא בביקור באוקראינה, התייחס אתמול לדיווחים על תקיפות ישראליות נגד מטרות איראניות בעיראק ורמז כי אכן יש לישראל יד בדבר. "אנו פועלים בשיטתיות למנוע מאיראן להתבסס בסוריה. אמרתי שלאיראן אין חסינות בשום מקום ואני מתכוון לזה. מדינה שאומרת אנחנו הולכים להשמיד אתכם וונייצר בסיסים לשיגור טילים ולשלוח נגדכם חוליות טרור – מבחינתי אין להם שום חסינות. אנו פועלים נגדם איפה שצריך ועוד היד נטויה. לא הגבלתי את עצמי".

חדשות JDN

שתף כתבה זו