מבזקים

נבדק: הנהג התעסק בנייד - ומחץ

נמשכת חקירת התאונה הקטלנית סמוך לאשדוד, וממנה עולה כי בשלב זה לא ברור מדוע נכנס נהג המשאית לנתיב שבו עצר הרכב הפרטי והביא למותן הטרגי של אם ובנה התינוק. אב המשפחה שנפצע קשה: קצין בכיר

חדשות בארץ11.7.2019 | 20:46

דוברות המשטרה

פרטים חדשים מהתאונה הטרגית: מחקירת התאונה הקשה שאירעה היום (חמישי) בכביש 7, בה נהרגו אם ובנה בן החודשיים - עולה כי הנהג שנפצע קשה הוא קצין צה"ל בן 35, בדרגת רב סרן בחיל האוויר. בנוסף, עדי ראייה שהיו במקום סיפרו שבזמן שתוחקר על ידי בוחני התאונה של מרחב לכיש - הנהג הפוגע היה מבולבל ולא הצליח לספק גרסה לאירוע שהתרחש. מנתוני התאונות עולה תמונה קשה במיוחד – במהלך השנה החולפת התרחשו 61 תאונות של רכבים שעצרו בצד הכביש.

כמו כן, החוקרים החרימו לנהג את הפלאפון האישי שלו ונבדקת האפשרות שהוא עסק בו בזמן הנהיגה. גם דגימת דם נלקחה מהנהג הפוגע כדי לבדוק האם נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול - בשעה זו הוא נחקר בתחנת המשטרה.

עוד עולה מפרטי החקירה כי האב עצר בשולי הכביש בצורה בטוחה ביותר. משום מה משאית שאסור לה להיכנס לנתיב הזה נכנסת ופוגעת בו ובמשפחתו בצורה קשה. היא גוררת אותם עשרות מטרים וגורמת למותם של אישה בת 28 ובנה בן החודשיים. אב המשפחה – קצין בדרגת רב סרן מפונה לאשפוז במצב קשה מאוד.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי משאית שנסעה מכיוון מערב פגעה בחלק האחורי של הרכב הפרטי שככל הנראה עמד בצד הדרך. בנוסף להם, נפצע גבר (האב, נהג הרכב הפרטי) באורח בינוני-קשה ופעוטה נוספת כבת שנתיים נפצעה באורח קל.

בוחני תאונות הדרכים ממשיכים בחקירת התאונה הטראגית ובשל כך הכביש חסום. המשטרה מבקשת מציבור הנהגים להמשיך ולהישמע להנחיות השוטרים במקום. הדיווח על התאונה התקבל במוקד מד"א בשעה 14:45 ומיד צוותי רפואה הוזנקו למקום.

חובשים ופרמדיקים שהגיעו העניקו לפצועים טיפול ראשוני אך נאלצו לקבוע את מותה של האם והתינוק במקום. האב, פונה אל בית החולים קפלן ברחובות במצב קשה עם חבלה בראשו וילד כבן 3 במצב קל.

פרמדיק מד"א אשר ארביב, שהגיע לזירה סיפר: "כשהגענו למקום המראה היה קשה. הרכב הפרטי היה מעוך, ובתום פעולות חילוץ בסיוע מכבי האש, התחלנו בהענקת טיפול רפואי לנפגעים, כולם מהרכב הפרטי: אחת הנוסעות, אישה כבת 40 הייתה ללא סימני חיים, ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

ארביב הוסיף: "גבר כבן 40 סבל מחבלת ראש, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים קפלן, כשמצבו קשה, תוך מתן טיפול רפואי מציל חיים".

mako

שתף כתבה זו