מבזקים

קידום חסינות: מה חושבים השותפים בישראל ביתנו ובכולנו?

פוליטיקאים רבים הגיבו לפרסום במהדורה לפיו נתניהו מתכוון לקדם את חוק החסינות - מלבד חבריו העתידיים לקואליציה. למרות דין השתיקה שנגזר על הח"כים, בדקנו מה חושבים חברי כולנו וישראל ביתנו על המהלך

פוליטי16.5.2019 | 17:11

מרים אלסטר, פלאש 90

שותפיו הפוטנציאליים של ראש הממשלה מתעקשים - למרות הפרסום אמש במהדורה המרכזית כי נתניהו החליט באופן סופי לקדם את חוק החסינות שיחלצו מפני העמדה אפשרית לדין - אנו לא דנים בכלל בחוק. במפלגות ישראל ביתנו ובכולנו בראשות אמרו היום (חמישי) לחדשות Online: החוק לא נמצא בכלל על השולחן, לכן החלטנו לבדוק עם כמה חברי הכנסת מאותן מפלגות מה הם יודעים. התשובה: או לא הרבה, או שהם בוחרים שלא לשתף את הציבור במהלך הצפוי של נתניהו ובעמדה של המפלגות שלהם עליו.

חברי כולנו: לא ראינו לא שמענו

משה כחלון מסר הבוקר: "אנחנו לא מתייחסים לתדרוך כזה או אחר. אנחנו מתייחסים לכל חוק לגופו, כיוון שאין עדיין חוק לא נוכל להתייחס".

יו"ר הסיעה ח"כ רועי פולקמן: "לא עונה למשאלים". 

שר הכלכלה אלי כהן: "לא יודעים לומר מה זה חוק החסינות, לא ראינו אף טיוטה של חוק כזה, ולכן לא נוכל להגיב בשלב זה".

שרת השיכון יפעת שאשא ביטון: "כשיהיה חוק ונראה במה מדובר אוכל להתייחס. כרגע הכל ספקולטיבי".

חברי ישראל ביתנו: החסינות לא על הפרק

אביגדור ליברמן מסר הבוקר: "הליכוד לא העלה בפנינו שום חוקים פרסונליים או לא פרסונליים בנוגע לרפורמה במערכת המשפט, לא את חוק החסינות ולא את החוק הצרפתי ולא שום חוק אחר. לכן אנחנו לא יכולים להתייחס למשהו שלא ראינו ולא שמענו".

ח"כ יבגני סובה: "בשלב זה אין מה להגיב, אני לא מגיב בשלב זה".

ח"כ עודד פורר העביר את התגובה שמסר הבוקר יו"ר סיעתו ליברמן.

ח"כ יוליה מלינובסקי לא הגיבה.

ח"כ אלי אבידר לא הגיב.

בישראל ביתנו אם כן מסרבים להתראיין ובכולנו מקפידים שלא להגיב בכלל על האפשרות שיעבור בקרוב חוק החסינות בטענה שלא הוצגה להם טיוטת החוק. שתיהן אמנם הקשיחו עמדות בימים האחרונים, בין אם בקווי היסוד לממשלה ובין אם במינויים שהן דורשות לעצמן, אך בסוגיית החסינות הם לא מתכוונים להקשות על ראש הממשלה לפי שעה.

נתניהו מצדו יכול להיות בטוח, כרגע לפחות, שההכנות שהחל בקידום חוק החסינות לא יהוו משוכה עבורו בדרך להרכבת ממשלתו ה-5 לפני 29 במאי, התאריך הסופי שקיבל מנשיא המדינה ריבלין לאחר שביקש ממנו שבועיים נוספים בשל ריבוי האירועים וסבב הלחימה האחרון בדרום.

mako

שתף כתבה זו