מבזקים

עסקת שבויים נוספת עם סוריה? דיווחים בתקשורת הערבית

לאחר השבת גופתו של החייל הנעדר, זכריה באומל ז"ל, לאחר 37 שנה מנפילתו, מתפרסם דיווח על עסקאות נוספות עם הסורים על השבת גופות חיילים ישראלים בתמורה לשחרור אסירים

מדיני30.4.2019 | 11:24

המטוס עם גופתו של באומל הי"ד | דובר צה"ל​​​​​​

העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא בלונדון דיווח מפי מקורות במג'דל שמס, כי גורמים במשטר הסורי מסרו שעסקת חילופי השבויים עם ישראל טרם הסתיימה.

עוד דווח בעיתון, כי גופותיהם של חיילים ישראלים נוספים יימסרו לידי ישראל, זאת בתמורה לשחרורם של עוד אסירים סוריים בדומה לעסקה שנעשתה סביב גופתו של החייל הנעדר זכריה באומל.

בישראל עלתה ביקורת על כך שרק שבוע לאחר מסירת גופתו של באומל דווח על כך שישראל תשחרר שני אסירים סורים בתמורה וכי הדבר לא פורסם כבר עם הגעת גופתו של באומל טרם הבחירות.

כזכור, שני האסירים הסוריים ששוחררו לאחר החזרת גופתו של החייל הנעדר זכריה באומל ז"ל, חזרו ביום ראשון לסוריה. לפי הודעת הצבא, שני האסירים הסורים הועברו לידי הצלב האדום דרך מעבר קונטרה שברמת הגולן, בדרכם לסוריה.

האסירים ששוחררו הם זידאן טויל, תושב ח'דר בסוריה, שכלוא על עבירת הברחת סמים, עצור מיולי 2008 והיה צפוי להשתחרר ביולי 2019, וחמיס אחמד, פעיל פתח' ממחנה הפליטים ירמוכ בסוריה, שנתפס באפריל 2005, בגין ניסיון לבצע פיגוע הסתננות לבסיס והיה שפוט למאסר עד שנת 2023.

בידי הסורים ישנם על פי הערכות מסוימות, גופותיהם של נעדרים נוספים מקרב סולטן יעקב ונעדרים נוספים.

כיכר השבת

שתף כתבה זו