מבזקים

חשוד נעצר לאחר שחצה את הגבול מעזה

‏לוחמי צה"ל עצרו חשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. על החשוד נתפסה סכין והוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון. מוקדם יותר היום הוחלט על שחרור הכוחות המתגברים בפיקוד הדרום לפעילות שוטפת

בטחוני14.4.2019 | 20:41

דוברות משרד הביטחון

לוחמי צה"ל עצרו הערב (ראשון) חשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. בכליו של החשוד נתפסה סכין והוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

הבוקר פורסם לראשונה כי בהתאם להערכת מצב מתמשכת הוחלט על שחרור הכוחות המתגברים בפיקוד הדרום לפעילות שוטפת ולאימונים לשיפור המוכנות. "צה"ל ממשיך להיות במוכנות גבוהה ולפעולה מהירה על פי צורך והערכת המצב", נמסר.

כוחות צה"ל בדרום תוגברו משמעותית בסבב הלחימה האחרון בדרום, שנפתח עם הפגיעה הישירה של הטיל במושב משמרת בשרון. במשך שתי יממות היו קרובות ישראל ועזה לעימות חזיתי, אך עקב מאמציה של מצרים הגיעו הצדדים להבנות לרגיעה - שבישראל גם עכשיו, יותר משבועיים אחרי, לא מאשרים את קיומה.

אך למרות זאת האלימות בדרום נמשכת: שלשום הפגינו כ-6000 פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גדר הגבול במסגרת "צעדת השיבה" שמתקיימת מדי שישי בארגונה של חמאס. בעזה דווח על פלסטיני כבן 15 שנהרג מאש צה"ל ועל עשרות פצועים. באירועים הושלכו מספר מטענים לעבר כוחות הביטחון שהגיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות.

mako

שתף כתבה זו