מבזקים

החל מ-20:00 - נסיעות בינעירוניות חינם ברכבת ובאוטובוסים

הפעם יופעלו כל קווי הרכבת בתדירות מלאה, ולא יצומצמו נסיעות כמו בימי בחירות קודמים • באוטובוסים עירוניים יהיה צורך לשלם כרגיל, אך לאוטובוסים בינעירוניים אפשר לעלות ולנסוע ללא כרטיס כלל, זאת למעט האוטובוסים מאילת וחזרה

רכב ותחבורה8.4.2019 | 17:19

דוברות אגד

יום הבחירות יהיה גם עמוס בתחבורה הציבורית. ועדת הבחירות המרכזית החליטה לאפשר תחבורה ציבורית בינעירונית בחינם, וברכבת ובחברות האוטובוסים צופים לביקוש רב לנסיעות. הנסיעה בחינם אפשרית החל מהיום בשעה 20:00 ועד לתום השירות מחר.

ברכבת מצפים להגיע לרבע מיליון נסיעות, ולכן, הפעם יופעלו כל קווי החברה בתדירות מלאה, ולא יצומצמו נסיעות כמו בימי בחירות קודמים. גם צוותי התחנות יתוגברו בדיילים, מאבטחים ומנהלים.

הנסיעה ללא תשלום ברכבת אפשרית רק בעזרת כרטיס נייר חד פעמי, ולא ברב קו, אותו אפשר להוציא במכונות הכרטיסים.

באוטובוסים עירוניים יהיה צורך לשלם כרגיל, אך לאוטובוסים בינעירוניים אפשר לעלות ולנסוע ללא כרטיס כלל, זאת למעט האוטובוסים מאילת וחזרה, להם יש להוציא כרטיס ייעודי בקופות, אחרי הצגת תעודת זהות עם ספח או רישיון נהיגה. אגד פרסמה את רשימת הקווים בהם הנסיעה תהיה חינם.

אפליקציית התחבורה הציבורית מוביט (MOOVIT), הוסיפה אפשרות לאיתור כל הקלפיות וקבלת הוראת הגעה אליהן. אפשר לחפש את הקלפי בשורת החיפוש באפליקציה, ולקבל הוראות ניווט ברגל, באופניים או בתחבורה ציבורית.

בשבוע שעבר איימו חברות תחבורה ציבורית ונהגיהן כי ישבתו ביום הבחירות, אך איום זה הוסר מהפרק, אחרי שאתמול אושרה ברגע האחרון העברה תקציבית של 500 מיליון שקל לחברות התחבורה הציבורית.

עלות הנסיעות הבינעירוניות בחינם ביום הבחירות היא 3 מיליון שקלים. במערכות בחירות קודמות התאפשרה נסיעת חינם רק מיישובים הרחוקים 20 ק"מ ויותר ממקום ההצבעה, וכדי לממש את הזכאות צריך היה להוציא שובר מבעוד מועד באחד מסניפי הדואר. עלות ההסעות האלה, הכוללת גם העסקת עובדים המכוונים את המצביעים בתחנות הסעה גדולות ובהמשך ממיינים את השוברים, היתה 2.4 מיליון שקל. ועדת הבחירות החליטה להוסיף עוד 600 אלף שקל וכך לאפשר הסעות חינם לכולם.

גלובס

שתף כתבה זו