מבזקים

ארדואן על האירועים בהר הבית: "נתניהו הרודן רוצח ילדים"

נשיא טורקיה תקף בחריפות את ראש הממשלה, שאותו כינה "שודד שעומד למשפט". לדבריו, "נמשיך במאבק למען ירושלים עד נשימתנו האחרונה"

מדיני13.3.2019 | 13:26

מתוך דף הטוויטר של ארדואן

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן כינה היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו "רודן, שודד ורוצח ילדים" על רקע המהומות בהר הבית אתמול. "אתה אכזרי", תקף אותו ארדואן. שני המנהיגים מרבים להשתלח זה בזה, על אף הסכם הפיוס בין המדינות בקיץ 2016. היחסים הוחרפו שוב אחרי ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל.

"החיילים שלכם נכנסים למקום המקודש שלנו במגפיהם", אמר ארדואן על האירועים במסגד אל-אקצא. "אנחנו נבקש מהקהילה הבינלאומית לבוא עמכם בחשבון. כל עוד האומה הזאת עומדת, אף אחד לא יכול לגרום לנו לשכוח את הסוגיה הפלסטינית". לדבריו, "נמשיך במאבק שלנו למען ירושלים עד נשימתנו האחרונה. גם אם כולם יישארו בשקט, אנחנו לא נפסיק לדבר".

ארדואן, שנשא דברים בעצרת בחירות באנקרה, לקראת הבחירות המקומיות בסוף החודש, הוסיף: "במקום למנוע את דיכוי המוסלמים, ראש ממשלת ישראל תוקף אותי לקראת הבחירות (בישראל). אנחנו לא נגיב לדברים האלו ברשתות החברתיות".

נתניהו תקף אתמול בערב את נשיא טורקיה, אחרי שיועצו של ארדואן אמר כי הוא המתבטא בגזענות נגד ערבים ומוסלמים כשענה לדבריה של המגישה רותם סלע. "הרודן הטורקי ארדואן תוקף את הדמוקרטיה הישראלית בזמן שעיתונאים טורקים ושופטים ממלאים את בתי הסוהר שלו. איזו בדיחה", כתב בטוויטר.

העימותים אתמול החלו אחרי השלכת בקבוק תבערה לעבר עמדת משטרה בהר הבית. שוטר אחד נפגע משאיפת עשן, והמתחם נסגר כולו בעקבות התקרית. לפחות עשרה חשודים נעצרו על ידי המשטרה, שהחליטה לפתוח את ההר הבוקר בתום הערכת מצב.

דוברות המשטרה

וואלה

שתף כתבה זו