מבזקים

פרשת תצוה תשע"ט, מרלו, יקב אהרונוף.

מדור שבועי מרתק באדיבות מומחה היינות שרגא גבהרד | והשבוע: מרלו 2013, יקב אהרונוף

יין ואלכוהול15.2.2019 | 08:43

פרשת תצוה תשע"ט, מרלו 2013, יקב אהרונוף

בפרשת השבוע נצטווה משה רבינו: "ועשית בגדי קודש לאהרן אחיך לכבוד ולתפארת" (שמות כח/ב).  אנו רגילים ש'בגדי תפארת' צריכים להיות סימטריים, עם גוונים, צורות וקפלים לפי סגנונות ועיצובים. אי-אפשר לומר שזה לא נכון, אבל זו הדוגמא העממית של 'תפארת'. 'תפארת' אמיתית נמצאת בלב, ולכל אחד יש את מה שהוא אוהב ומעדיף. כפי שהיה עם רבה של ירושלים, הרב שמואל סלנט ז"ל, שהיה נוהג ללבוש את טלית התפילה שעות ארוכות בכל יום, והלך בה בשמש ובגשם. כעבור שנים ארוכות, היא מאד הצהיבה, התכווצה והתרפטה, רצו המתפללים לקנות לו טלית חדשה, אך הוא סרב, וטען שדווקא עם הטלית הזו הוא רוצה לסיים את ימיו, ולהתייצב איתה לפני בית- דין של מעלה (שמואל בדורו). כלומר: הרב קבע שדווקא תפילה בת שנים רבות, היא זו שגורמת לטלית להיות יפה, מפני שיופי אינו נמדד בעיניים של מעצבי חלונות הראווה בחוצות העיר, אלא כפי שרואים אותו בעיניים של תורה, תפילה ועבודת ה'.

זה מה ששרים משמחי החתן: "כלה נאה וחסודה", מפני שרק בעיניו צריכה היא להיות נאה, ואם יהיה לחתן די שכל, הוא יוכל בקלות למצוא נקודות של יופי אישי בכלתו,  שבהן היא אינה עומדת בתחרות עם אף אחת, ולכבודה הוא ישיר בכל שבת ושבת: "רבות בנות עשו חיל, ואת עלית על כולנה", מבלי שיחשוב שיש בכך שקר או גוזמא.

הדרשה יפה? אולי! היכן היין כאן?

המכירים רק את היין התעשייתי, לא יודעים כמה אוהב כל בעל יקב את היין שלו, ולא מוכן לחשוב שיכול להיות עוד יין טעים, משובח ומעורר השראה כמו אלה שאצלו.

על היין שהוא עשה בעצמו, מהכרם שנטע בעצמו, נאמר: "רוצה אדם בקב שלו, מתשעה קבין של חברו", ואפילו מתשע מאות קבין של חברו.

לכן ביינות של יקבים קטנים, לא יכולים  להיות תוספת של טעם, צבע, עיגול פינות, קיצורי דרך וכדומה. כי לדעת בעל היקב, כל מה שיוסיפו ליין הזה, זה רק יקלקל, לא יכול להיות מתחרה ליין הטבעי שנוצר אצלו.

אחר מה שאנו קוראים כאן בדרשה לפרשת השבוע, אנו מגלים שזו אינה אשליה או דמיון, אלא באמת כך בנויים החיים, היפה והטעים הינם אישיים לחלוטין. לנו זה אומר שבמקומות כאלה אנו יכולים לסמוך שבתוך הבקבוק יש אך ורק יין, בלי שום תוספת.

אחר כזו הקדמה אני יכול להציע עשרות רבות של יקבי בוטיק ומאות סוגי יין משובח שיוצאים משעריהם. אבל אנו נסתפק במה שטעמתי לאחרונה.

היין של 'יקב אהרונוף' עשוי היטב ונאמן לזן שלו, ואת המרלו 2013 שטעמתי השבוע אני יכול לציין לשבח, יין אלגנטי עם ריחות של פירות אדומים ומעט חבית, חמיצות מעודנת וטעם שיורי ארוך ונעים.

כשרות: רבנות מהדרין מטה יהודה, בד"צ בני ציון - הרב מוצפי, בד"צ איגוד הרבנים - הרב וועסטהיים.

המחיר: 120 ₪

לחיים ושבת שלום!
שרגא גבהרד – יועץ בתחום הכשרותי והמקצועי ביין, סדנאות יין וסיורי יקבים: 052-6176201.
http://kosher-wine.co.il

לעמוד היקב             על היקב

הרצאה ייחודית, מעניינת וטעימה."כשרות היין" "חשיבות היין". "יין בתורה". "תהליך עשיית היין". "איך מתאימים וטועמים יין". "נזקים בכרמים ויקבים" ועוד מגוון נושאים רבים ומעניינים, מלווה בטעימת יינות. מתאים לכל ציבור, לפרטים נוספים לחצו כאן

 

שתף כתבה זו