מבזקים

פיגוע לאומני: המחבל שרצח את אורי אנסבכר יובא להארכת מעצר

לאחר ששב"כ הודיע כי מדובר בפיגוע טרור והמחבל עראפת ארפאעיה בן ה-29 מאבו סנינה בחברון שחזר בפני חוקריו את רצח הצעירה בת ה-19 בירושלים בשבוע שעבר, הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. כוחות צה"ל מיפו את ביתו בחברון לצורך בחינת אפשרות הריסתו

בטחוני11.2.2019 | 11:55

זירת הרצח | יונתן זינדל, פלאש 90

המחבל החשוד ברצח אורי אנסבכר בעין יעל בירושלים יובא היום (שני) לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים אתמול התיר שב"כ לפרסום כי עראפת ארפאעיה שיחזר במהלך חקירתו את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה. חקירתו נמשכת ופרטי החקירה תחת צו איסור פרטים.

ארפאעיה, החשוד ברצח שחזר אתמול את רגעיה האחרונים של הצעירה תושבת ההתנחלות תקוע. כוחות צה"ל מיפו אתמול את ביתו בחברון לצורך בחינת אפשרות הריסתו. ארפאעיה, בן 29, נעצר בפעילות של כוחות הביטחון בליל שבת ברמאללה, במהלכה אותר בסמוך למסגד והועבר לחקירת שב"כ ממנה עלה כי מדובר במניע לאומני. ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר יחד עם רעייתו שרה בבית משפחת אנסבכר בתקוע ועדכן אותה בחקירת שב"כ ובכך שמהחקירה עולה כי מדובר בפיגוע טרור.

ההערכה בקרב קצינים במשטרה שהיו מעורבים בחקירה כי ארפאעיה ציפה לקבל סיוע בבריחה אולם הוא נדחה ונאלץ להסתתר במבנה ברמאללה. בשב"כ ובמשטרה הבינו כי קיים חשש כי המחבל נמצא במסגד כנקודת מעבר ועלה בנוסף כי הוא מתקשה לקבל סיוע מקומי. במערכת הביטחון הוחלט לבצע כניסה מהירה ומעצר של המחבל. הוחלט לשגר כוח ימ"מ למסגד אולם לאחר כניסתו התברר כי המחבל עזב את המסגד דקות קודם.

בשב"כ הפעילו לחץ מודעיני וטכנולוגי ולאחר זמן קצר התברר כי המחבל הגיע למבנה רב קומות הנמצא בתהליך בניה. "בחודשים האחרונים הימ"מ בהכוונת שב"כ פעל פעם אחר פעם והצליח ללכוד או לחסל את כל המחבלים והסייענים שלהם מהפיגועים האחרונים בשטח הבינו כי סיוע למחבל הוא ענין בעייתי ושבסופו של דבר הימ"מ יגיע למחבל המסתתר ופשוט העדיפו לא לסייע לו", אומר קצין במשטרה.

וואלה

שתף כתבה זו