מבזקים

ריבלין נגד נתניהו: "הכבוד לשלטון החוק הולך ונשחק עם השנים"

נשיא המדינה אמר בכנס מצטייני ביטחון הפנים כי, "נדמה לי כי הכבוד לשלטון החוק הולך ונשחק עם השנים. הוא נתפס כמרגיז ומגביל, אבל יש כאן טעות חמורה בהבנת חשיבותו". לדבריו, "אכיפת החוק אינה תפקיד נעים, זו משימה מורכבת ועדינה"

פוליטי22.1.2019 | 12:27

נועם רבקין פנטון, פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין, התייחס היום (שני) למה שהוא מכנה שחיקת הכבוד לשלטון החוק. "נדמה לי לצערי, שהכבוד לשלטון החוק הולך ונשחק עם השנים", אמר הנשיא. "החוק נתפס כמלאכותי, מכביד, מגביל ומרגיז. אבל יש כאן טעות חמורה בהבנת חשיבותו של החוק. החוק הוא המוסד החברתי והלאומי שלנו. החוק הוא ההסכמה המשותפת של כל חלקי החברה לחיות ביחד. זו הדרך של חברה להפוך את התוהו ובוהו שמרכיב אותה לסיפור הצלחה. אתם אנשי מערך ביטחון הפנים, מהווים מרכיב יסודי בהגנה על שלטון החוק, עלינו, על כולנו, וההצדעה לכם על שלל תפקידיכם המגוונים, מאחדת אותנו כאומה".

בכנס מצטייני ביטחון הפנים בבית הנשיא אמר הנשיא ריבלין בנוסף: "אכיפת החוק איננה תפקיד נעים. משמעה לפעמים להפעיל כוח כנגד אזרחי המדינה, לא נגד אויב זר. פעמים רבות מדובר בסיטואציות בלתי אפשריות. זו משימה מורכבת ועדינה עליה אתם מופקדים, מתוך אמונה מלאה בכך שתבצעו אותה על הצד הטוב ביותר".

ריבלין הוסיף כי "שלטון החוק התגבש מתוך ההבנה שעלינו להסכים על ערכים משותפים, ולא פחות מכך על חוקים ברורים כדי שנוכל לחיות כאן בשלום, בשגשוג וברווחה. די לנו להעיף מבט לנעשה במדינות שכנות, כדי לראות מה מתרחש במדינות בהן אין דין ואין דיין".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אמר בכנס כי "בעולם כולו נושאים עיניים לתחום ביטחון הפנים בישראל. רבים מבקשים ללמוד מהניסיון הרב שלנו בהתמודדות עם אתגרים קשים, כאלו שגם מדינות אחרות נדרשות אליהן יותר ויותר. סיפורי ההצטיינות המרהיבים שלכם מלמדים על עוצמת הגופים אותם אתם מייצגים ועל השינוי וההתפתחות של תחום ביטחון הפנים בעת הזו."

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר כי "למצוינות פנים רבות וביטויים שונים, אך אין חולק כי עשייתם של המצטיינים היא הערובה לקיומה המתוקן של החברה, היא המפתח לאיכות החיים במדינה, עליה נסמך הביטחון האישי של האזרחים. לכל אחד מהמצטיינים סיפור הצטיינות משלו, אבל הרוח המשותפת לכולם היא רוח של מסירות, מקצועיות ואחריות, המהווה השראה לאינסוף משימות שונות ומגוונות. מדובר בחבורה חדוּרת שליחות, שיודעת שעל כתפיה מונחים: גורל של אנשים רבים, דמותה וערכיה של החברה והמדינה".

חדשות JDN

שתף כתבה זו