מבזקים

השלמות חקירה לעדים בתיק 4000

פרסום ראשון: בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, המשטרה פתחה בשבוע האחרון בסבב השלמות חקירה בפרשת בזק. בין העדים: בכירים באתר וואלה! ועובדים נוספים. הערכה: ההשלמות לא ישפיעו על פרסום ההמלצות. כל הפרטים

פוליטי10.1.2019 | 21:17

נועם רבקין פנטון, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה הורה למשטרה במהלך הימים האחרונים לפתוח בסדרת השלמות חקירה בתיק 4000, תיק בזק, שבו חשוד ראש הממשלה נתניהו בעבירות שוחד, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית. שורת עדים, חלקם חדשים, נקראו להעיד במשטרה - ביניהם בכירים באתר וואלה! ועובדים נוספים. גורמים המקורבים לחקירה מעריכים: ההשלמות לא יגררו שינויים דרמטיים.

השלמות החקירה כללו שעות של גביית עדויות מעדים שעבדו או עובדים באתר וואלה!, חלקם הגיעו בפעם הראשונה לתת עדויות. בין העדים ניתן למצוא את ראש אגף החדשות ועובדים זוטרים יותר. לפי גורמים המעורבים בחקירה מדובר בהשלמות טכניות שלא צפויות, לפי שעה, לגרום לעיכובים משמעותיים בפרסום ההחלטה.

ההחלטה המשפטית אם להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו אמורה להתקבל כבר בחודש הבא. הדיונים הקדחתניים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה נמשכים, אבל מסקנה אחת כבר יש שם: המשטרה נדרשת לחזור לעבודה.

נתניהו אמר לחוקרים: "רוצה עימות, אבל צריך להתייעץ"

לאחר ההצהרה של ראש הממשלה נתניהו ביום שני בה טען כי ביקש מהחוקרים להתעמת עם עדי המדינה פעמיים וסורב, ביום רביעי נחשף במהדורה המרכזית כי גורמים המקורבים לחקירה טוענים אחרת. לפי הדיווח, גורם בכיר המקורב לחקירה אישר שנתניהו אכן ביקש מהחוקרים עימות עם עדי המדינה - אלא שהתנה את העימות בהתייעצות שיקיים עם עורכי דינו ואז לא יצר קשר עם חוקריו.

המקור הבכיר, שמכיר את פרטי החקירה, אישר שנתניהו ביקש פעמיים עימות עם עדי המדינה. "אני רוצה מאוד עימות אבל אני חייב לבדוק עם עורכי הדין שלי, אני לא יודע אם הם ירצו", ציטט הגורם את נתניהו. "אבל אני חייב לבדוק עם עורכי הדין שלי, אני לא יודע אם הם ירצו".

"כשהוא או הם (פרקליטיו - ג.פ) רצו להגיד לנו משהו, הם ידעו למצוא אותנו", סיפר הגורם. "הבנו את ההפך, שנתניהו לא רוצה עימות - כי הוא לא חזר אלינו. להגיד שהוא רוצה עימות כשהחקירה הסתיימה זה רצון שלו לעצור את ההחלטה שהוא מבין שאמורה להתקבל בקרוב מאוד".

במקביל גורמי מקצוע במשטרה ממשיכים וטוענים שלא היה צורך בעבר, וגם כעת, אין צורך בעימות בין נתניהו ועדי המדינה. הם מסבירים שבשונה מעימותים אחרים שמדובר במילה נגד מילה, בחקירות נתניהו מדובר במארג אדיר של ראיות ואין משמעות לעימות עם העדים.

נתניהו הגיב לפרסום במהדורה המרכזית בציוץ שפרסם: "פעמיים דרשתי עימות עם עדי המדינה. עכשיו המשטרה מנסה לגלגל אליי את האחריות למחדל הזה ולניסיון שלהם להסתיר את האמת. אני חוזר על דרישתי לעימות". פרקליטיו הוסיפו: "ראש הממשלה דוחה בשתי ידיים את הניסיון לגלגל אליו את המחדל שבאי-קיום עימות עם עדי המדינה. ראש הממשלה יזם ודרש פעמיים להתעמת עם עדי המדינה והעובדה שלא נערך עימות הוא מחדל שרובץ כולו לפתחה של המשטרה".

mako

שתף כתבה זו