מבזקים

שש שנים בכלא: גנב שלושה מיליון שקל מהמועצה על חשבון נזקקים

עמאד אבו רחאל גנב את הסכום בתקופת כהונתו כחשב המועצה המקומית ג'סר א-זרקא. בית המשפט גזר את עונשו בין היתר בגין גניבה, זיוף, מרמה והפרת אמונים. "פגע בקופה הציבורית ובכספים שמיועדים לכלל הציבור לרבות השכבות המוחלשות באוכלוסייה, הנזקקים נואשות לעזרת המועצה"

משפטי26.12.2018 | 17:43

ג'סר א-זרקא, ארכיון | ויקיפדיה

מנהל החשבונות וחשב השכר לשעבר של המועצה המקומית ג'סר א-זרקא, עמאד (בן מוסטפא) אבו רחאל, מהכפר טורעאן, גנב 3.3 מיליון שקלים מחשבונה של המועצה בתקופת כהונתו, ויישב שש שנים בכלא, כך גזר (היום) בית המשפט המחוזי בחיפה.

מכתב האישום עולה כי החל בחודש מאי 2008 היה אבו רחאל אחראי בפועל על ניהול תקציבי המועצה, ובין היתר על תחום התשלום לספקים. בתקופה זו זייף וגנב סכומי כסף שנועדו לפעולות המועצה ולהענקת שירותים לתושבים. בית המשפט הרשיע את אבו רחאל בביצוע עבירות של גניבה בידי עובד הציבור, ניסיון גניבה, זיוף, מרמה והפרת אמונים, הדחה בחקירה ועבירות פקודת מס הכנסה.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי "מעשי הנאשם בוצעו על פי תכנון מוקדם שיש בו ניצול מעמדו ותפקידו, בעזות מצח ובקור רוח, כשהוא אינו בוחל בשום אמצעי, לרבות ביצוע זיופים ורישומים כוזבים, שנועדו להסתיר את העבירות ולהקשות על גילוין לאורך זמן".

עוד נכתב בגזר הדין כי אבו רחאל שלשל לכיסו כספים שנחוצים לתושבי המועצה המקומית, המתנהלת בגרעון תקציבי מתמשך. "במעשיו, פגע פגיעה חמורה בערכים מוגנים שעניינם בהגנה על קניינה של המועצה, האמונה על כספים שנועדו עבור ציבור התושבים, והגנה על קניינם של עובדי המועצה שפרשו, שכספם נגזל על ידי הנאשם", נכתב. "כן פגע הנאשם בקופה הציבורית ובכספים שמיועדים לכלל הציבור לרבות אלה הנמנים על השכבות המוחלשות באוכלוסייה, הנזקקים נואשות לעזרת המועצה ומוסדותיה".

וואלה

שתף כתבה זו