מבזקים

בגלל שלט: ברוך מרזל יפוצה ב-38 אלף ש"ח

חברת פרסום תפצה את ברוך מרזל ב-38,000 שקלים בגלל הורדת שלט אזכרה לרב כהנא. עו"ד בן גביר: תדע כל חברה שתפגע בחופש הביטוי או תפלה אותנו שיש לכך מחיר 

משפטי18.12.2018 | 11:39

יח"צ

כשנה לאחר שהוסר שלט האזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד, תפצה חברת פרסום את פעיל הימין ברוך מרזל ואת תנועת עוצמה יהודית בסכום של 38,000 ₪, בגין הסרת השלט.

כזכור, לקראת האזכרה השנתית של הרב כהנא נתלה שלט חוצות ענק בכניסה לירושלים ובו הוזמן הציבור לאזכרה. אלא שיומיים לאחר שהשלט נתלה ובעקבות לחץ של פעילי שמאל החליטה חברת הפרסום להפר את החוזה מול מרזל והורידה את שלט החוצות.

מרזל הגיש תביעה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, בגין הפרת החוזה ובגין אפלייתו. בתביעה נטען בין היתר, כי חברת הפרסום "נכנעה לאיומי ארגוני שמאל קיצוני וללחץ פוליטי, ובאופן חד צדדי ואף מבלי להודיע על כך לתובע הסירה את השלט. רק לאחר שהשלט הוסר הואיל בטובו המנכ"ל לעדכן את התובע כי השלט הוסר". עוד נכתב כי: "נוסח השלט אושר לפני הצבתו ע"י כל הגורמים בעירית ירושלים, כולל מחלקת הייעוץ המשפטי, שכן אין בו כל בעיה חוקית ולמעשה השלט הוסר אך ורק ממניעים פוליטיים".

כאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים להסדר פשרה ולפיו חברת הפרסום תפצה את מרזל בסכום של 38,000 ש"ח.

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית שהגיש את התביעה מסר כי: "הכסף שהתקבל ישמש את תנועת עוצמה יהודית לקמפיין חוצות חדש לזכרו של הרב מאיר כהנא. תדע כל חברת פרסום שחופש הביטוי תקף גם לפעילי ימין ואם היא תפר חוזה או תפלה אותנו לרעה היא תצטרך לשלם וייגרם לה נזק בכיס".

כיכר השבת

שתף כתבה זו