מבזקים

הלם בטלז סטון: ראש המועצה אברהם רוזנטל הלך לעולמו

חובשים הוזעקו לביתו של ראש מועצת טלז סטון אברהם רוזנטל, לאחר ניסיון החייאה קבעו את מותו. יממה לפני התבטא: "כשאגיע לבית דין של מעלה אגיד שאני רציתי כמה שיותר תורה"

ברוך דיין האמת9.11.2018 | 06:40

Pixabay

הלם ביישוב טלז ססטון: הלילה (שישי) נפטר באורח פתאומי ראש המועצה הוותיק הרב אברהם רוזנטל ז"ל לאחר דום לב.

לקראת השעה 2 לפנות בוקר , כוחות ההצלה הוזעקו לביתו של רוזנטל ברחוב בלוך 4, לאחר שהתקבל דיווח על אדם מבוגר שהתמוטט. שישה כוננים של ארגוני ההצלה ביצעו בו כחמישים דקות פעולות החייאה, אך למרות המאמצים, נקבע מותו לאחר דום לב.

הבשורה הקשה עברה מפה לאוזן. תושבי היישוב השקט התעוררו בשעה 3 עם הישמע הבשורה והתאספו לבכי ואמירת תהילים סביב ביתו של ראש המועצה הוותיק והאהוב.

אברהם רוזנטל ז"ל התגורר קרוב ל-40 שנה ביישוב, וכיהן כארבע קדנציות כראש מועצה מטעם תנועת דגל התורה.

 

רוזנטל נבחר בבחירות האחרונות לקדנציה חמישית ללא בחירות, לאחר הסכמה שהושגה עם בכירי מפלגת דגל התורה לפיה יפרוש מתפקידו בעוד כשנה עבור יצחק רביץ.

ל'כיכר השבת' נודע על התבטאות מצמררת של רוזנטל יום לפני פטירתו בפני מספר חברי מועצה: "שאני יבוא לבית דין מעלה". סיפר רוזנטל לחברים ההמומים, "אני יודע שאני יבוא לשם ואני אוכל להגיד שאני רציתי כמה שיותר תורה, ואני לוקח את זה על הכתפיים שלי שהקמתי כוללים וישיבות. שעזרתי ותמכתי לתורה".

בנוסף, ל'כיכר השבת' נודע כי אתמול (חמישי) ביטל צו הריסה לבית כנסת בטלז סון. דבר שעורר התרגשות רבה בקרב מכריו שמוסיפים את המקרה לסל זכויותיו של הרב רוזנטל ז"ל.

כיכר השבת

שתף כתבה זו