מבזקים

בצל דיווחים על רגיעה עם ישראל: פלסטיני נהרג מאש צה"ל ברצועה

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי האדם נהרג במרכז הרצועה. עיתון "אל-חיאת" פרסם כי נשיא מצרים שכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית לקבל את הבנות הרגיעה עם ישראל. ביום שישי האחרון, כ-5,000 פלסטינים השתתפו בהפגנות סמוך לגדר המערכת בגבול רצועת עזה

בטחוני8.11.2018 | 18:00

פלאש 90

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע היום (חמישי) כי פלסטיני נהרג מירי של כוחות צה"ל במרכז רצועת עזה. פרסום זה מגיע בצל דיווח שפורסם היום בעיתון "אל-חיאת", לפיו נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי הצליח לשכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקבל את הבנות הרגיעה עם ישראל.

גורמים פלסטיניים המצוטטים בעיתון אמרו כי במהלך פגישתם בשארם א-שייח' פירט סיסי בפני אבו מאזן את המאמצים המצריים להשגת רגיעה ברצועת עזה ולקידום הפיוס הפנים פלסטיני. עוד דווח כי יו"ר הרשות הסכים להבנות כדי לאפשר "מרחב נשימה" לתושבי עזה.

לפי הדיווחים, אבו מאזן הסכים לרגיעה בתנאי שתתבצע בשני שלבים - הראשון בן שבועיים עד שלושה ושני ייארך כשישה חודשים. המקורות מסרו כי ישראל הסכימה להעברה דרך האו"ם של 90 מיליון דולר המיועדים לתשלום משכורות פקידי ממשלת חמאס. ראשי המשלחת המצרית הודיעו לחמאס על הסכמת ישראל לתנאים.

ביום שישי האחרון, כ-5,000 פלסטינים השתתפו בהפגנות סמוך לגדר המערכת בגבול רצועת עזה. הפרות הסדר האלימות התרכזו בחמישה מוקדים בצפון ובדרום הרצועה לאורך הגדר. המפגינים הבעירו צמיגים, השליכו מטעני חבלה מאולתרים וזרקו רימוני רסס ומיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל שנמצאים סמוך לאזור. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 32 בני אדם נפצעו, מתוכם שבעה מירי חי.

וואלה

שתף כתבה זו