מבזקים

בהכשר בג"ץ: 'אל המעיין' זכתה למורת רוחה של 'ניידות חב"ד'

בג"ץ דחה את תביעת ניידות חב"ד וקבע כי המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי • מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס: "המשרד לשירותי דת פועל במקצועיות ושקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה ומשיקולים זרים"

משפטי8.11.2018 | 14:09

מנכ"ל אל המעיין ונשיא המועצת | יעקב כהן

בית המשפט העליון קבע אמש כי "המשרד לשירותי דת פעל ללא דופי" ובכך דחה את ערעורה של חברת ניידות חב"ד כנגד המשרד לשירותי דת.

פסיקת שופטי בג"ץ מצטרפת לפסיקתו של השופט אלי אברבנאל מבית המשפט המחוזי בירושלים שקבע שהמכרז להקמה ולהפעלה של "פרויקט להעמקת הזהות היהודית בקרב בני נוער וצעירים מפריפריה חברתית וגיאוגרפית בישראל". נוהל ללא דופי. והנהלת המשרד פעלה בהתאם לדין והחוק.

בכתב התביעה אותה הגישה ניידות חב"ד כנגד המשרד לשירותי דת הלינו בחברה כי בין הזוכים במכרז הייתה גם תנועת 'אל המעיין' וסברו שמנהל הפרויקט מטעם 'אל המעיין' אינו עומד בתנאי הסף.

תביעה זו הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים שדחה את עתירתה של חב"ד ואף חייב אותם בהוצאות על סך 30,000 ₪. ניידות חב"ד ערערו על פסק הדין והרכב בית המשפט העליון בראשות השופט מני מזוז דחה את העתירה וקבע כי "מנכ"ל המשרד, עו"ד עודד פלוס, שעמד בראש ועדת המכרזים, לא היה בניגוד עניינים. ולא נפל פגם בהתנהלותו או בהתנהלות ועדת המכרזים בראשה עמד".

הלכה למעשה, אישר השופט מני מזוז את זכייתה של תנועת אל המעיין, ואישר את האפשרות של המשרד להאריך את ההתקשרות עד שנת 2020.

"שופטי בג"ץ אמרו בצורה ברורה המשרד לשירותי דת פועל בשקיפות מלאה בהתאם לחוק ונמנע מפוליטיזציה", אמר עם הקראת פסק הדין עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת. "אני מברך על פסיקת בג"ץ ופועל ליישם את אמירת בית המשפט במכרזי המשרד".

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו