מבזקים

נתב"ג: תאונה בין שני מטוסים נמנעה ברגע האחרון

מטוס איירבוס שהחל להמריא ללא אישור מנמל התעופה בן גוריון, כמעט והתנגש במטוס מנהלים קטן שהגיע מאוסטריה והחל לנחות במסלול ההמראה של מטוס הנוסעים

רכב ותחבורה7.11.2018 | 10:16

יח"צ, אור אלוני

אירוע בטיחותי נמנע אתמול (שלישי) בנתב"ג בזכות ערנות של מגדל הפיקוח. מטוס איירבוס A320 של חברת איזיג'ט החל בריצת המראה ללא אישור על אחד המסלולים בשעה שמטוס מנהלים הגיע לנחיתה במסלול אחר. הפקח שקלט את הסיטואציה בזמן הורה לטייס לעצור מיד ובכך מנע התנגשות.

על פי הדיווח ב-ynet, האירוע התרחש אמש, מעט לפני השעה 19:30. מטוס האיירבוס A320 של חברת איזיג'ט שהמריא לניס בטיסה לכיוון מערב על גבי מסלול 26, נעצר אחרי שהחל את ההמראה ללא אישור בעקבות הוראה של פקח במגדל הפיקוח. הפקח זיהה מטוס מנהלים מסוג בומברדייה צ'לנג'ר 350 שהגיע מאוסטריה שהחל בנחיתה על מסלול 12 שמצטלב עם המסלול שבו ניסה טייס האיזיג'ט להמריא.

זו לא הפעם הראשונה שנמנע אירוע בטיחותי בנתב"ג, בחודש ינואר השנה נמנע אסון כבד בנתב"ג, כשמטוס מטען של חברת פדקס שהגיע מאתונה לנתב"ג, נאלץ לבצע תמרון חריף באוויר, בכדי לחמוק מהתנגשות עם מטוס מנהלים של כוח האו"ם שהמריא משדה דב בניגוד להנחיות שקיבל.

שני המטוסים היו במהירות של 700 קמ"ש ובמרחק של כמה עשרות מטרים זה מול זה מול חופי תל אביב. טייס מטוס המטען של חברת "פדקס" מדגם בואינג 757 הבחין במטוס ה"קינג אייר" שמולו, הצליח לבצע תמרון חריף באוויר, לשנות גובה ובכך למנוע אסון כבד. החוקר הראשי במשרד התחבורה חקר את האירוע.

כיכר השבת

שתף כתבה זו