מבזקים

ח"כ סמוטריץ' לביה"ד לעבודה: "שביתה פוליטית"

"מדובר בשביתה פרועה, פוליטית ובלתי חוקית המדיפה ריח בחירות עז, שהופעלה מהר מדי, חובבני מדי, פופוליסטי מדי", טען ח"כ בצלאל סמוטריץ • מבקש להצטרף כידיד ביהמ"ש נגד הסתדרות העובדים

כלכלי6.11.2018 | 16:23

ידיד בית המשפט. ח"כ בצלאל סמוטריץ' | מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיש היום בצהריים לבית הדין הארצי לעבודה בקשת הצטרפות כידיד בית המשפט נגד הסתדרות העובדים הכללית המאיימת להשבית מחר את המשק כולו.

כזכור, על פי הודעת ההסתדרות הכללית צפויה מחר השבתה כללית של המשק כמנוף לחץ על הממשלה להוספת תקנים ו'להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כל הגורמים הרלוונטיים לשם שמירה והגנה על זכות העובדים לעבודה בטוחה במקום עבודתם'.

בבקשתו מבקש ח"כ סמוטריץ' להצטרף כעותר ציבורי וכידיד בית המשפט לבקשת נשיאות הארגונים העסקיים למתן צו מניעה כנגד ההסתדרות הכללית החדשה, ומבקש כנציג ציבור להשמיע בפני בית המשפט את קולו של הציבור הרחב שיפגע אנושות מהשביתה.

בפנייתו מציין ח"כ סמוטריץ' כי "השביתה עליה הכריזה ההסתדרות לא יכולה בשום אופן לעלות כדי שביתה מוגנת על פי חוק יישוב סכסוכי עבודה", וכי "שביתה זו מדיפה ריח פוליטי חזק".

סמוטריץ' אף הוסיף: "המגעים הפוליטיים בין יו"ר ההסתדרות, מר אבי ניסנקורן, ושר האוצר מר משה כחלון, יצאו לאור לאחרונה וכוללים אף שמועות, שלא הוכחשו על שיבוצו של מר ניסנקורן ברשימתו של שר האוצר לכנסת הבאה. רתימת ההסתדרות והשבתה בלתי חוקית וחסרת אחריות של המשק כחלק מאותה היערכות היא שבירת שיא נוסף של ציניות בשימוש לרעה בזכות השביתה".

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו