מבזקים

אלה הגופים שיצטרפו מחר לשביתה הכללית במשק

ממחר יושבתו באופן מלא כל משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות, עיריות ורשויות מקומיות, חברות תחבורה ציבורית, הבנקים וחברות הביטוח ועוד מאות רבות של מקומות עבודה במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי • הרשימה המלאה

כלכלי6.11.2018 | 16:09

ממראות ההפגנה הבוקר. הפעילים בשדרות | דוברות ההסתדרות

נמשכת היערכות ההסתדרות לקראת השביתה הכללית במשק בנושא הבטיחות בעבודה וכחלק מהמאבק על חיי העובדים במדינה. הבוקר יצאו מאות חברי תנועת הנוער העובד והלומד ותנועת דרור ישראל להפגנות מחאה ופעילויות הסברה בכ-20 צמתים ומוקדים מרכזיים ברחבי הארץ.

החל ממחר, יום ד', 7.11, בשעות הבוקר המוקדמות, כל מקומות העבודה בישראל המיוצגים על ידי הסתדרות יפסיקו באופן מלא את פעילותם במחאה על הקטן והזילות בחיי העובדים, בפרט בענף הבניין.

סקר מיוחד שנערך על ידי מכון סמית למחקר קבע כי 66% מהציבור הישראלי תומכים בשביתה למען בטיחות בעבודה והצלת חיי אדם, ומאמינים כי היא מוצדקת.

בין מקומות העבודה שישבתו: כל משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות, עיריות ורשויות מקומיות, חברות תחבורה ציבורית, הבנקים וחברות הביטוח ועוד מאות רבות של מקומות עבודה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

"אנחנו תומכים ברוב הדרישות המקצועיות שבגללן החליטה ההסתדרות להשבית היום את המשק. על הממשלה ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ לשלב ידיים כדי להשיג אותן. שביתה במשק לא תביא לשינוי הנדרש בענף הבניה כדי למנוע תאונות עבודה". כך מסר נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק בפגישה עם שר העבודה והרווחה, חיים כץ, שבה בריק הציג לשר את הנושאים המרכזיים שעל הממשלה לקדם בתחום זה. הפגישה עם שר העבודה והרווחה התקיימה לאחר שנציגי התאחדות בוני הארץ קיימו בחודשים האחרונים שורה ארוכה של פגישות עם נציגי ההסתדרות ופקידים במשרדו של כץ, והעלו בפניהם רשימת דרישות, כלים והצעות לשיתופי פעולה למניעת תאונות עבודה.

נשיא התאחדות בוני הארץ אמר לשר כץ: "אנחנו, הקבלנים, בוני הארץ, לא מתחמקים מאחריות ונושא הבטיחות באתרי הבנייה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו. אך נושא זה מחייב התגייסות רוחבית של משרדי הממשלה ושל העובדים בענף. אם רק צלע אחת של המשולש – הקבלנים, תידרש לפעול, לא נראה שינוי אמיתי בשטח".  רוני בריק קרא לשר להקים צוות משותף למשרד העבודה והרווחה וההתאחדות שיעקוב אחרי התפתחויות בסוגיית הבטיחות באתרי הבנייה ויגבש צעדים משותפים לטווח המידי ולטווח הארוך. צוות שיחדד גם את הגדרת האחריות של המעסיקים ושל העובדים בעניין הבטיחות. לדברי נשיא ההתאחדות: "בענף הבנייה מסכימים עם שורת הדרישות של דרישות שעל בסיסן מאיימת ההסתדרות לשבות". הוא אף הציע לשר כלים למימושן:

רשימת מקומות העבודה הכלולים בשביתה הכללית במשק:

כלל משרדי הממשלה, הרשויות הממשלתיות ויחידות הסמך, לרבות:

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו