מבזקים

לוחם צה"ל הואשם בהתעללות במחבל כפות

חייל צה"ל מפיקוד העורף, שהיכה ובעט במחבל עצור שעיניו היו כפותות, הואשם בבית הדין הצבאי ביפו בהתעללות בנסיבות מחמירות ובהתנהגות שאינה הולמת

בטחוני5.11.2018 | 15:36

אילוסטרציה | גרשון אלינסון, פלאש 90

לוחם צה"ל מגדוד של פיקוד העורף הואשם בבית הדין הצבאי ביפו בהתעללות בנסיבות מחמירות לאחר שחקירת מצ"ח העלתה שתקף פלסטיני עצור וכפות בחודש מאי השנה במוצב צבאי ביהודה ושומרון. כך על פי הדיווח ב-ynet.

לפי כתב האישום שהוגש נגדו, הלוחם בעט והכה באגרופו את המחבל שעיניו כוסו.

על פי הדיווח, התקרית התרחשה במוצב שקד בשומרון כאשר הפלסטיני העצור הובא עם שני פלסטינים כפותים נוספים לחדר המעצר בבסיס. בשלב מסוים נכנס הלוחם לחדר המעצר ולעג לשלושת העצורים: "מתי התקלחתם בפעם האחרונה?". לאחר מכן אמר לעצור שתקף: "מתי שמת מים על הגוף שלך בפעם האחרונה?". הפלסטיני השיב לו כי אינו מבין את דבריו. כך לפי כתב האישום.

בהמשך שב הלוחם אל החדר לאחר ששמע לכאורה את הפלסטינים מקללים אותו בשפה הערבית. חקירת מצ"ח העלתה, כי הלוחם הכה כמה פעמים את העצור באגרופים ובבעיטות. העצור נפגע בראשו ובגבו, ונגרמו לו דימומים. תוך כדי מסכת האלימות, קילל הלוחם את העצור.

על פי כתב האישום, רק בהתערבות פיזית של לוחם אחר, הפסיק הנאשם את מעשיו והוצא מהחדר. עוד הוא נאשם בעבירת התנהגות שאינה הולמת.

בשנים האחרונות הוגשו כמה כתבי אישום כנגד חיילים על פעילותם בצבא כשהבולט שבהם היה משפטו על אלאור עזריה שירה במחבל גוסס בחברון ונידון לשנה וחצי מאסר.

כיכר השבת

שתף כתבה זו