מבזקים

נתניהו: יום היסטורי, הסנקציות יחנקו את איראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסנקציות החדשות שהטילה ארצות הברית על איראן ונכנסו היום לתוקף: "יום היסטורי. זה היום שבו ארה"ב בהנהגת הנשיא טראמפ הטילה סנקציות קשות ביותר על איראן, הסנקציות הקשות ביותר שהוטלו על איראן"

מדיני5.11.2018 | 15:38

מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת סיעת הליכוד לסנקציות החדשות שהטילה ארצות הברית על איראן ונכנסו היום לתוקף.

נתניהו אמר, "היום הזה הוא יום היסטורי. זה היום שבו ארה"ב בהנהגת הנשיא טראמפ הטילה סנקציות קשות ביותר על איראן, הסנקציות הקשות ביותר שהוטלו על איראן מאז שהתחיל המאמץ לעצור את התוקפנות שלה. אנחנו רואים את ההשפעה של הסנקציות האלה בשטח כבר עכשיו. אנחנו רואים את זה בצמצום תקציבים לגורמי התוקפנות שאיראן מקיימת בתוך שטחה ומעבר לשטחה. הגל השני של הסנקציות, בייחוד הסנקציות שהוטלו על ה״סוויפט״, מערכת הסליקה הבנקאית בה משתמש המשטר האיראני, התוספת הזו תטיל מחנק גדול מאוד על משטר הטרור של איראן".

"אני האמנתי שהסנקציות חייבות לכלול את האלמנט הזה של סליקת האשראי", הוסיף ראש הממשלה. "העלתי זאת מספר פעמים, גם בפגישתי האחרונה עם שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ׳ין, ואני שמח על כך שארה״ב אכן החליטה לכלול בסנקציות הקשות גם את המרכיב הזה, מרכיב האשראי".

נתניהו המשיך בדבריו וגולל את מאבקו ביום הגרעיני, "איראן היא האיום הגדול ביותר על ישראל, על המזרח התיכון ועל שלום העולם. אתם יודעים שבמשך שנים ארוכות אני הקדשתי את זמני ומרצי למלחמה באיום האיראני. בעניין הזה הלכתי כמעט נגד כל העולם. היום אנחנו רואים את תוצאות המאבק הממושך והרצוף הזה. אני מבקש להודות שוב לנשיא ארה״ב דונלד טראמפ על החלטה אמיצה, נחושה וחשובה. אני חושב שהדבר הזה תורם ליציבות, לביטחון ולשלום. זה נכון שיכולות להיות עוד מהמורות בשטח, אבל צריך לבוא לזה מתוך עמדה מאוד תקיפה ואיתנה, גם מוסרית, גם כלכלית וגם ביטחונית".

"זה יום גדול מאוד למדינת ישראל. זה יום גדול לעם ישראל. זה יום גדול לעתיד ישראל״, סיים ראש הממשלה.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו