מבזקים

אזעקת שווא נשמעה בעוטף עזה

לפני זמן קצר הופעלה התרעה בשדרות וביישובי שער הנגב. מבדיקה של צה"ל עולה כי מדובר באזעקת שווא - לא זוהו נפילות בשטח ישראל

בטחוני4.11.2018 | 19:08

ארכיון | יוסי זליגר, פלאש 90

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (ראשון) בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי פרטי האירוע בבדיקה.

רק בסוף השבוע דווח כי הושגו הבנות עם חמאס להשגת רגיעה ברצועה - ואכן, יום שישי האחרון היה יחסית שקט. על פי הפרסום בעיתון הלבנוני אל אחבאר, שנחשב מקורב לחמאס, סוכם כי הפלסטינים יחדלו מצעדות השיבה האלימות וימשיכו במתכונת רגועה כפי שהייתה אתמול, בנוסף יידרשו להעניש מפגינים שיפרו את ההוראה ויפעלו באלימות במרחב הגדר.

גם הצעדות שמתקיימות בימי שני בצפון רצועת עזה, סמוך לקיבוץ זיקים שכוללות משט ימי ייפסקו. במקביל למאמצים הפלסטיניים, מצרים תפעל להסרת 70% מהמצור על עזה. מרחב הדיג יוגדל למרחק של 14 מיילים מחופי הרצועה.

בנוסף, ישראל תעניק לכ-5,000 פלסטינים, שגילם פחות מ-40, אישורי עבודה, תפתח באופן קבוע את מעבר רפיח ואת המעברים לסחורות עם ישראל ותמשיך לאפשר אספקת הסולר עבור ייצור חשמל. לצד זאת, יוקמו פרויקטים ברצועה שיספקו מקומות עבודה לכ-30 אלף בני אדם. המצרים מצידם יפעלו לחידוש המשא ומתן בסוגית השבויים.

הסכם הרגיעה אמור להיות בתוקף של שלוש שנים ותחת פיקוח של האו"ם ושל רוסיה. עם זאת, ציינו בעיתון כי ההסכם עוד לא סופי וניתן לשינויים.

mako

שתף כתבה זו