מבזקים

שר התורה הציע סגולה - והילד החל לשמוע

בן שנה וחצי נקבע על-ידי הרופאים כחרש וכמי שאינו שומע כלום. בעצת מרן הגר"ח קנייבסקי, החלו ההורים לקרוא באוזניו קריאת שמע בכל לילה, והשמיעה חזרה באורח פלא

חרדים4.11.2018 | 14:26

אהרון קרון, פלאש 90

לפני כחצי שנה נכנסו בני זוג כואבים למרן שר התורה הגר"ח קניבסקי וסיפרו לו כי בנם בן השנה וחצי אינו שומע מאומה. הם עשו לו את כל הבדיקות האפשריות, כולל סקירות מעמיקות, שהביאו את כל המומחים לקבוע חד משמעית שהילד לא-עלינו חירש ו"אין מה לעשות".

מרן שר התורה שמע את הסיפור מההורים ואמר: "תקראו בכל לילה קריאת שמע באוזניו". בני הזוג יצאו ממעונו, והחלו מיד בביצוע ההוראה, ברם, עובר שבוע, עוברים שבועיים, וגם חודש וחודשיים ולא חל שינוי.

לאחר חודשיים וחצי, בהיותו בגן פורץ הילד לפתע בבכיות נוראות, הגננת נבהלה ולא ידעה מה קרה. היא מזעיקה את ההורים, וגם הם נבהלים והחישו אותו לבית חולים בעצת ד"ר משולם הרט.

ומה התברר שם? חוש השמיעה שלו חזר, הוא נבהל מן הרעש שהחל לשמוע - וזאת הסיבה לבכיו של הילד.

הרופאים לא היו מסוגלים להאמין ואמרו שמדובר בנס רפואי שאין לו כל הסבר. אחרי בדיקות חוזרות ומקיפות התברר מעל כל ספק: הילד שומע כאחד האדם.

זו כוחה של קריאת שמע וברכת מרן שר התורה. את הסיפור סיפר ד"ר משולם הרט ממקור ראשון, והוא הובא בעלון 'קול ברמה' וצפוי להתפרסם בכרך החדש של הספר "מצוות בשמחה" של הרב מיכאל צורן.

כיכר השבת

שתף כתבה זו