מבזקים

החלום שהופך למציאות: אוטובוס ללא נהג בדרך לישראל

חברת ההנדסה הסינגפורית ST אנג'נירינג הודיעה על הסכם שחתמה עם עיריית אשדוד, במסגרתה תערוך בעיר ניסויים באוטובוס ללא נהג – שייכנס לפעילות תחבורתית כבר ב-2020 • בסוף השבוע דווח ב'ביזנעס' על מונית ללא נהג שבדרך לישראל

רכב ותחבורה3.11.2018 | 22:41

הדמיה | מקור: ST Engineering

התחבורה האוטונומית מתבהרת מיום ליום כמציאותית יותר ויותר ונראה כי פג תוקפה של ההגדרה החלומית לעידן האוטונומי. ימים ספורים לאחר שדיווחנו כאן ב'ביזנעס' על המוניות האוטונומיות שבדרך לישראל, נראה כי גם האוטובוסים מצטרפים לטרנד.

הסכם חדש שנחתם השבוע בין עיריית אשדוד לחברת ההנדסה הסינגפורית ST אנג'נירינג יאפשר ליצרנית האוטונומית לערוך "נסיעות מבחן" לשאטלים אוטונומיים בעיר – אותם מתכוונים בחברה להפעיל לכלל הציבור תוך פחות משנתיים – עוד בשנת 2020.

מההסכם עולה כי תחילה יתבצעו הניסויים במגוון סוגי רכבי ניסוי, שיבחנו את מערכות החיישנים והאלגוריתמים במערכת הנהיגה האוטונומית, ולאחר מכן יעברו השאטלים הייעודיים עצמם לנסיעות מבחן.

ההסכם מתאפשר בעקבות מדיניות משרד התחבורה המאשר  ניסויים ברכב אוטונומי. כך למשל, קיבלו זה מכבר מובילאיי וג'נרל מוטורס לערוך נסיעות מבחן לרכבים אוטונומיים בישראל. עם זאת, טרם אישר משרד התחבורה להסיע אזרחים ברכבים אוטונומיים, ובמידה ויתקבל האישור עד לשנת 2020 ייתכן שנוכל להנות תוך שנתיים משירותי תחבורה ציבורית ללא נהג באשדוד.

במדינת מוצאה של החברה, סינגפור, כבר התקבלה החלטה ממשלתית בנושא ושם קבעה הממשלה כי החל משנת 2022 יתחילו לפעול רשמית שירותי התחבורה האוטונומיים.

על פי ST אנג'נירינג, השאטלים האשדודיים יחלו לפעול במתכונת מצומצמת כבר ברבעון הראשון של 2019, בליווי נהג מפקח שיכול לקבל שליטה במקרה חירום, ובהמשך 'ישתלטו' הרכבים האוטונומיים על כלל שירותי התחבורה הציבורית במדינה – באמצעות מיניבוסים ואוטובוסים באורך של 8.5 ו־12 מטר.

עוד מסרו בחברה, כי בעוד בתקופת הניסיון תוגבל מהירות הנסיעה לכ־40 קמ"ש, בסיומה היא תועלה ל־60 קמ"ש. לדבריהם, הם מנהלים בימים אלה שיחות עם חברות אוטו־טק ישראליות, לשילוב בניסויים שהיא מפתחת להסבת אוטובוסים חשמליים קיימים לנהיגה אוטונומית.

"המטרה המרכזית היא ליצור אמון ואהדה גדולה יותר מצד הציבור בארץ כלפי תחבורה ציבורית וחכמה", אומרת ד"ר סמדר איצקוביץ', ראש אגף פיתוח התעשייה באשדוד, מובילת הפרויקט Ashdod Smart Mobility Living Lab. "מדובר בצעד אמיץ מצד מנהיגי העיר להפוך את אשדוד, עיר נמל עמוסת טראפיק, לעיר חכמה, זאת במטרה לשפר את חיי התושבים וגם למשוך לאשדוד יזמים ואקדמיה. החברה הסינגפורית תיעזר באשדוד כשדה ניסוי עולמי, ואף תשקול הקמת מרכז פיתוח באשדוד", הוסיפה.

וכמו תמיד, יש בזה גם משמעות כלכלית לישראל. שכן בעקבות ההסכם מתכננת ST אנג'נירינג לפתוח מרכז מחקר ופיתוח בישראל שבו תתבצע כל העבודה על המערך האוטונומי לאוטובוסים המדוברים. בחברה הסינגפורית מציינים כי הם מקווים כי אשדוד היא רק ההתחלה וכי ערים נוספות במדינה יחברו למהפכה האוטונומית. "באמצעות ניתוח נתונים ולמידת מכונה, הפתרונות האלו ישפרו את איכות שירות התחבורה בעיר וישדרגו את חווית הנסיעה בהתבסס על דיווחי תנועה בזמן אמת וחישת נוסעים, יכולת פיקוח ובקרה, וכן התרעה מוקדמת על שיבושים בשירותים פוטנציאליים".

המהפכה האוטונומית – גם בענף המוניות

אם תראו במהלך השנה הבאה מונית ללא נהג (וככל הנראה ללא נוסעים) הנעה לצדכם בכביש, דעו כי נתקלת במיזם של פולקסווגן, מובילאיי וצ'מפיון מוטורס, שיחלו בניסויי הרצה לפרויקט שיכלול עשרות מוניות חשמליות ללא נהג שינועו בכבישי ישראל.

המטרה של פולקסווגן, שתספק את כלי הרכב החשמליים, של מובילאיי שכמובן תספק את מערכת הנהיגה האוטונומית ושל צ'מפיון מוטורס שינהלו את התפעול ומרכז הבקרה של השירות, היא לספק פלטפורמה שתבטיח חוויית נסיעה חלקה במונית ללא נהג. שלוש החברות ישתמשו בשירות הישראלי החדש כמודל עולמי לשירות מוניות ללא נהג שיעשה שימוש ברכבים חשמליים ואוטונומיים.

המיזם עתיד לקבל בקרוב אישור מצד הרשויות והגופים האחראיים, וכבר אושר רשמית על ידי ממשלת ישראל. הממשלה תספק מתן תמיכה משפטית ורגולטורית, שיתוף מידע תחבורתי ומתן גישה לתשתיות. בפועל, השירות צפוי לשרת את אזרחי ישראל בשנת 2022.

"השירות שלנו יסתגל באופן אינטליגנטי ודינמי לצרכים של התחבורה העירונית במאה ה-21 תוך צמצום הרעש, זיהום האוויר, עומסי התנועה, ונזקי הבטיחות", אמר מנכ"ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל, פרופסור אמנון שעשוע.

"אנו גאים לקחת חלק בפרויקט החלוצי הזה שיעמיד את ישראל בחוד החנית של החדשנות", אמרו בצ'מפיון מוטורס, ואילו מנכ"ל קבוצת פולקסווגן, ד"ר הרברט דיס התייחס לצמצום הרעש וזיהום האוויר: "אנחנו מאמינים שמכוניות חשמליות אוטונומיות יספקו לישראל ולערים סביב העולם ניידות בטוחה, נקייה, נוחה ונגישה".

ואם רק מחירי המוניות יוזלו משמעותית – יש סיכוי בהחלט שעומסי התנועה (ובעיקר בעיות החניה הקשות באזורי העומס) אכן יצומצמו.

ביזנעס - לכתבות נוספות באתר לחצו כאן

שתף כתבה זו