מבזקים

נשיא ברזיל הטרי הצהיר: נעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים

בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו טען ז'איר בולסונארו כי המהלך יבוצע בהתאם להבטחתו בקמפיין הבחירות שלו. אם המהלך אכן יתממש, ברזיל תהיה המדינה השלישית שלה לירושלים

מדיני1.11.2018 | 22:51

ויקיפדיה

נשיא ברזיל הטרי ז'איר בולסונארו, הכריז הערב (חמישי) על כוונתו להעביר את שגרירות ארצו לירושלים. בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו ציין בולסונארו כי יבצע את המהלך כפי שהתחייב בקמפיין הבחירות שהוביל. "ישראל היא מדינה ריבונית ואנחנו מכבדים זאת", טען.

אם אכן המהלך ייצא לפועל, ברזיל תהיה המדינה השלישית שתעביר את השגרירות שלה לירושלים, אחרי ארצות הברית וגואטמלה. גם פרגוואי העבירה את השגרירות במאי האחרון, אך אחרי חילופי השלטון במדינה הוחלט להחזיר את השגרירות לתל אביב, מהלך שגרר מחאה קשה בירושלים והחלטה על סגירת השגרירות הישראלית במדינה.

ברזיל, לעומת גואטמלה פרגוואי, היא מדינה גדולה ומובילה באמריקה הלטינית וההצהרה של הנשיא הנבחר מאותתת על שינוי מדיניות חד בכל הנוגע לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח השבוע בטלפון עם בולסונארו ובירך אותו על היבחרו לתפקיד. במהלך השיחה הנשיא בולסונארו, שתויג לאורך הבחירות בארצו כמועמד אוונגליסט, הזמין את נתניהו לביקור היסטורי ראשון בברזיל בינואר הקרוב ונתניהו אכן שוקל בחיוב את ההזמנה. ראש הממשלה אמר לו בשיחת הטלפון - "אני סמוך ובטוח שבחירתך תביא לידידות גדולה בין העמים ולהידוק הקשרים בין ברזיל לישראל. אנו מחכים לביקורך בישראל".

וואלה

שתף כתבה זו