מבזקים

סקר TGI טורף את הקלפים: מכה קשה לעיתונות החרדית הכתובה

סקר TGI שמתפרסם היום מגלה כי הציבור החרדי יותר ויותר זונח את העיתונות הכתובה • העיתונים שספגו את המכה הקשה ביותר: 'הפלס' ו'שעה טובה' • המהפך: 'המבשר' החסידי עוקף את מתחרהו – 'המודיע' • וגם: קרב צמוד בין 'קול חי' ל'קול ברמה' • 'בחדרי חרדים' עם כל הנתונים

תקשורת29.10.2018 | 14:30

פלאש 90

סקר TGI לעיתונות החרדית שמתפרסם היום (שני) מגלה כי הציבור החרדי יותר ויותר זונח את העיתונות הכתובה - על שלל פניה וגווניה.

הסקר מודד את מידת החשיפה של כלל כלי התקשורת החרדיים (למעט המדיה האינטרנטית) בין החודשים יולי 2017 עד יוני 2018 - ובתרגום לחודשים עבריים: מדובר על תקופה של כשנה שתחילתה באב תשע"ז וסיומה בתמוז תשע"ח.

מהסקר עולה כי כל העיתונים החרדים – הן היומיים, הן השבועיים, הן החינמיים והן המגזינים – סופגים מכה בשיעורי החשיפה, מי יותר ומי פחות; למעט עיתון אחד בלבד, 'המבשר', שמצליח לשמור על כוחו ואף לעלות מעט, וכן מקומון 'מרכז העניינים' – שרושם אף הוא עלייה קלה.

יצוין כי הסקר בוחן את שיעור החשיפה ביחס לסקר TGI הקודם, שבחן את החשיפה לאורך החודשים ינואר -דצמבר 2017 = שבט תשע"ז – טבת תשע"ח. הנתונים המלאים לפניכם.

העיתונות היומית

'יתד נאמן' הליטאי מוביל את זירת העיתונות היומית והוא זוכה לחשיפה של 16% מכלל הציבור החרדי. מדובר על מכה קלה בכנף – ירידה של 0.2% ביחס לסקר הקודם.

אחריו מתמקם עיתון 'המבשר' החסידי, שזוכה לשיעור חשיפה של 13.8%, עלייה קלה של 0.3% מהסקר הקודם. על אף שמדובר בעלייה מזערית בלבד, 'המבשר' הוא העיתון היחיד מכלל העיתונות החרדית (למעט המקומונים) שמצליח להצביע על מגמת עלייה.

מחזיק-מחרה אחריו עיתון 'המודיע', שצונח בשיעורי החשיפה ומקבל 11.6% בלבד. מדובר על ירידה חדה של 5% בשיעור החשיפה. נתון זה הופך את 'המודיע' למוביל בעיתונות החסידית היומית.

גם 'הפלס' רושם צניחה חדה ושיעור החשיפה לעיתון זה עומד על 6.1% בלבד. למעשה, החשיפה נחתכה בחצי - שכן בסקר הקודם זכה העיתון לחשיפה של 11.2%. בסה"כ מדובר על ירידה של 6.1%.

עיתוני סוף השבוע

את זירת עיתוני סוף השבוע מוביל העיתון 'משפחה' עם 19.7%, שסופג גם הוא ירידה של 1.3%.

אחרי עיתון 'משפחה' נמצאים בצמידות העיתונים 'המודיע' – עם 13.6%, ו'המבשר' – עם 13.4%. מדובר על ירידה של 2.9% ו-0.9% - בהתאמה. נתון זה מלמד כי בשונה מהעיתונות היומית, בזירה השבועית 'המבשר' דווקא יורד בשיעורי החשיפה.

אחריהם בפער ניכר - עיתון 'בקהילה', שזוכה לשיעורי חשיפה של 8.3% - ירידה של 2.8% מהסקר הקודם, ועיתון 'המבשר' - ששיעור החשיפה שלו עומד על 7.5%, ירידה של 1.2%.

החשיפה לעיתון 'יום ליום', המיועד לציבור החרדי ספרדי, עומדת על 2.4%. גם במקרה הזה מדובר בירידה של 0.5%. (יצוין כי עיתון 'הדרך' לא נכלל בסקר י.א).

סוגר את הרשימה: עיתון 'שעה טובה', ששיעור החשיפה שלו קורס לשליש מכפי כוחו בסקר הקודם – 0.6% בלבד, לעומת 1.8%.

הסקר בחן גם את שיעורי החשיפה למקומונים:

'קו עיתונות דתית' – 22.5% (סקר קודם: 25.8%)
'מרכז העניינים' – 19.1% (סקר קודם: 20.3%)

כמו כן, הסקר בחן את שיעורי החשיפה לשלושה מגזינים מובילים, שגם הם סופגים ירידה בשיעורי חשיפה:

שבועון 'קטיפה' – 10.7% (סקר קודם: 12.1%)
ירחון 'טעימות' – 7.1% (סקר קודם: 10.1%)
ירחון 'זמן' – 14.0% (סקר קודם: 19.6%)

ערוצי הרדיו

את זירת הרדיו החרדי מוביל רדיו 'קול חי', שמצליח לרשום עלייה קלה של 0.6% ושיעור החשיפה שלו עומד על 24.7%.

רדיו 'קול ברמה' זוכה לחשיפה של 24.3% והוא רושם עלייה נאה של 2.4%, כאשר בסקר הקודם שיעור החשיפה עמד על 20.9%.

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו