מבזקים

שוב תקלות בקו המהיר, והפעם: התרעת חיישן אש

מדובר בתקלה שישית מאז שהושק הקו המהיר המחבר בין נתב"ג לירושלים ● פני שבועיים פורסם ב"גלובס" שייתכן והתקלות על הקו המהיר שנמצא כעת בשלב הרצה, קשורות לאספקת החשמל לא סדירה

רכב ותחבורה28.10.2018 | 16:58

יח"צ

שוב תקלה בקו המהיר לירושלים: בשל התרעת חיישן הופסקה זמנית תנועת הרכבות בקו, כך הודיעה זה עתה רכבת ישראל. "צוותי רכבת ישראל, 'פנתר' פועלים לבדיקת מקור ההתרעה, ולאחר שלילת תרחיש אש, תנועת הרכבות בקו תחזור לסדרה", נכתב בהודעת הרכבת.

מדובר בתקלה שישית מאז שהושק הקו המהיר המחבר בין נתב"ג לירושלים. לפני שבועיים נזכיר נתקעה הרכבת שעושה את דרכה מנתב"ג לכיוון ירושלים ועליה 150 נוסעים. הרכבת חולצה כאשר חובר אליה קטר הכוננות, והנוסעים הוחזרו לתחנה ממנה יצאו כעבור שעתיים.

לפני שבועיים פורסם ב"גלובס" שייתכן והתקלות על הקו המהיר שנמצא כעת בשלב הרצה, קשורות לאספקת החשמל לא סדירה. החשמל לקטרי הרכבת מסופק כיום באמצעות תחנות השנאה (טרנספורמציה) זמניות, משום שהתחנות הקבועות עדיין לא מוכנות. השקת הקו המהיר עם תחנות השנאה זמניות הייתה כרוכה בסיכון להפסקות חשמל, ברכבת טענו מנגד כי מדובר בתקלה ברכיב של הקטר וציינו שהתחקיר טרם הסתיים.

נזכיר כי מדובר בקו החדש שהושק לציבור הנוסעים רק לפני 3 שבועות. הקו המהיר היה אמור לחבר בין תל-אביב לירושלים בנסיעה בת 29 דקות בלבד החל מערב סוכות. הקו המהיר אכן נפתח במועד עליו הכריז שר התחבורה ישראל כ"ץ, אך באופן חלקי בלבד ומגיע בשלב זה עד נתב"ג, עקב אי-השלמת עבודות התשתית בחלקו השני (בין נתב"ג לתחנת תל-אביב ההגנה).

בשל ריבוי התקלות, ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה לדיון חירום בעניין קו הרכבת ירושלים-תל-אביב והורדת הקווים בפריפריה בעקבות פתיחת הקו.

גלובס

שתף כתבה זו