מבזקים

דיווח: המשלחת המצרית גיבשה הבנות בין ישראל לפלסטינים

העיתון "אל-חיאת" דיווח כי רוב הפלגים הפלסטיניים התחייבו על הפסקת כל מעשי האלימות בהם שיגור בלוני תבערה, חדירת גדר הגבול, ויידוי אבנים. תמורת זאת ישראל הסכימה על הגדלת אזור הדיג, הזרמת סולר וחשמל לרצועה. עם זאת מדגישים במצרים כי אין מדובר בהסכם הסדרה

מדיני26.10.2018 | 09:12

פלאש 90

המשלחת המצרית הגיעה להבנות מול ישראל והרשות הפלסטינית בנושא הקלת המצור על רצועת עזה תמורת הפסקת האלימות - כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון הלונדוני "אל-חיאת". על פי מקורות, מצרים הדגישה בפני הרשות והפלגים הפלסטיניים כי לא מדובר בהסכם הסדרה, אך הודיעה כי מאמציה הובילו למניעת מלחמה שלטענתם נראתה ודאית בתקופה האחרונה.

לפי הדיווח, כל הפלגים הפלסטיניים ברצועה, מלבד ארגון החזית העממית, הסכימו להתחייב באופן מלא להפסקת כל מעשי האלימות בהם שיגור בלוני תבערה, חדירת גדר הגבול, יידוי אבנים ובקבוקי תבערה. "תהלוכות השיבה" על גבול הרצועה לא יפסקו, אך יישארו בעלות אופי עממי ולא אלים. תמורת זאת, ישראל התחייבה על הגדלת אזור הדיג, הכנסת סולר והגברת החשמל ברצועה. כמו כן הובטח להמשיך בתכניות ההומניטריות של האו"ם בעזה.

כמו כן, משלחת התיווך התחייבה בפני הרשות הפלסטינית כי תמשיך לפעול מול חמאס לסיום הפילוג הפלסטיני ומסירת השליטה ברצועה לממשלת הרשות. על פי המקורות, ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל צפוי להכריז באופן רשמי על ההבנות החדשות.

וואלה

שתף כתבה זו