מבזקים

לאחר מחלה קשה: עורך הדין ר' יעקב וינרוט הלך לעולמו

בבני ברק הלך לעולמו לאחר מחלה קשה עורך הדין ר' יעקב וינרוט ז"ל מגדולי עורכי הדין בישראל היה איש תלמיד חכם יודע ספר 

ברוך דיין האמת16.10.2018 | 07:42

פלאש 90

ברוך דיין האמת: לאחר מחלה קשה הלך לעולמו בבית החולים שיבא בתל השומר פרקליט הצמרת במדינת ישראל עורך הדין ר' יעקב וינרוט ז"ל והוא בן 71 בפטירתו. 

בשנים האחרונות חלה ואף התבטא בראיון על מצבו הרפואי בדברי אמונה: "אני מתפלל להקב"ה שייתן לי עוד יום ועוד יום, אצלי שום דבר אינו פשוט, ואף שעה אינה פשוטה. אבל אני יהודי מאמין, שמאמין בעולם מושגח. במצוות רופאי אני ממשיך לעבוד".

אמש אף הגיע לבקרו בבית החולים שר התורה הגר"ח קנייבסקי. 

וינרוט היה פרקליטם של צמרת המדינה בישראל בין היתר של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

הוא נולד באנסבך שבגרמניה להורים יוצאי פולין. בהיותו בן שנתיים, עלה עם משפחתו לישראל והיא התיישבה בנתניה. בנערותו למד בישיבת היישוב החדש בתל אביב, ובגיל 18, כשסיים את לימודיו בישיבה, המשיך ללמוד בישיבת פוניבז' בבני ברק, ולאחר מכן המשיך ללמוד בישיבת מיר בירושלים. הוא הוסמך לרבנות  על ידי הגאון רבי בצלאל ז'ולטי זצ"ל, רבה הראשי של ירושלים. לאחר מכן שירת בנח"ל בשירות סדיר, ובמילואים שירת בפרקליטות הצבאית.

בהיותו בוגר ישיבת פוניבז' היה תלמידו חביבו של הגרב"ד פוברסקי ראש הישיבה עמו היה לומד בחברותא.

הגרב"ד סיפר בעבר: "לפני שנים רבות למד אצלינו בישיבה בחור בשם יעקב וינרוט, היום הוא עורך דין גדול. לפני כמה שנים הוא בא אלי שהוא מרגיש רצון לעשות שטייגען והוא חייב שאלמד איתו. 

"קבעתי לו שעה בשבוע ביום שישי אחר הצהריים", סיפר הגרב"ד והמשיך: "אחר כך הוא ביקש עוד שעה, ככה יצא שאני לומד איתו שעתיים בשבוע את מה שלומדים בישיבה". 

בחייו הקים את משרד ד"ר י. וינרוט ושות' בין היתר נתן ייצוג בנימין נתניהו, עזר ויצמן, אביגדור ליברמן, רפאל איתן, מאיר שטרית, יעקב גנות, יאיר יצחקי, יצחק מוריץ, סאלח טריף, נאשמי המחתרת היהודית ועוד

על מסע הלוויה נמשיך ונעדכן ב'בחדרי חרדים'. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

בחדרי חרדים

שתף כתבה זו