מבזקים

תנובה הודתה בקיום הסדרים כובלים ותשלם 25 מיליון שקל

בית הדין להגבלים עסקיים אישר את הסיכום בין הרשות להגבלים עסקיים ותנובה. החברה הודתה בשתי הפרות ותחזיר את הכסף ישירות לצרכנים באמצעות כרטיסי האשראי

משפטי3.9.2018 | 10:08

ארכיון | אתר תנובה

בית הדין להגבלים עסקיים אישר היום (שני) לפרסום את החלטתו הנותנת תוקף לצו המוסכם שאליו הגיעו רשות ההגבלים העסקיים ותנובה. לפי הסיכום תנובה מודה באחריותה ל-3 הסדרים כובלים, ותשלם 25 מיליון שקל. זהו הסכום הגבוה ביותר ששילמה חברה על הפרת חוק ההגבלים העסקיים.

לאחר אישור הצו, יועבר הכסף באופן אוטומטי וללא צורך בכל פעולה מצד הצרכנים ישירות לכיסם של צרכני רשתות השיווק דרך כרטיסי האשראי. נוסף על כך, הודאת תנובה בעבירות צפויה להקל משמעותית על תובעים ייצוגיים בקשר לתביעות פיצוי הנוגעות להפרות שבצו.

על פי הצו, תנובה הייתה צד לשני הסדרים כובלים, האחד מול שופרסל והשני מול מגה. במסגרת ההסדרים הסכימה תנובה עם שתי הרשתות להעלות את המחיר לצרכן של מוצריה. הסיכום עם מגה היה ביחס למרבית מוצרי הגבינה הצהובה של תנובה ולמספר מוצרים אחרים. הסיכום עם שופרסל התייחס למוצרי מאמא עוף, סנפרוסט ומעדנות.

כמו כן מודה תנובה בהיותה צד להסדר נוסף שבמסגרתו ביקשה מרשתות שופרסל ומגה לערוך מבצע אחיד על מוצרי גבינה לבנה 250 גר' של שלושת ספקיות החלב הגדולות (תנובה, שטראוס וטרה) לקראת חג שבועות 2011, כך שלא תתקיים תחרות מבצעים בין הספקיות. תנובה מודה כי הרשתות נענו להצעה וביצעו מבצעים אחידים לכל הספקיות על המוצר.

תנובה תחזיר לצרכנים סכום של 25 מיליון שקל ישירות באמצעות זיכוי בכרטיסי האשראי. הזיכוי יועבר אוטומטית ללקוחות שרכשו ברשתות מגה ושופרסל בספטמבר 2017. בנוסף לכך, שני נושאי משרה בכירים לשעבר בתנובה ישלמו קנס אישי בגובה של 75 אלף שקל כל אחד.

השופט עודד שחם ציין כי אישור הצו נעשה על סמך שיקולים רבים, וביניהם העובדה כי זהו הסכום הגבוה ביותר ששולם על ידי מפר בודד על הפרת חוק ההגבלים העסקיים וכי הכסף צפוי להגיע לכיסם של הצרכנים, וכן לנוכח כך שהודאת תנובה צפויה להקל על הגשת תובענות ייצוגיות בנוגע להפרות החוק מצידה.

וואלה

שתף כתבה זו